Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Malediwy

Różnice kulturowe, klimatyczne, polityczne

Ziemia to niesamowita planeta, na której istnieją miejsca tak różne kulturowo, tak egzotyczne, że aż trudno je sobie wyobrazić! Wakacje w jednym z nich to wyjątkowa okazja, by przeżyć niezapomnianą przygodę, dać się zainspirować i otworzyć na nowe doznania. Egzotyczne wyprawy w różne strony świata, odległe miejsca, unikalne zakątki to możliwość, żeby poznać różne odcienie ludzkiej kultury, cuda architektoniczne oraz niezwykle piękne twarze matki natury.

Warto pamiętać, że wyjazdy w miejsca odmienne politycznie, w którym tradycje i zwyczaje znacząco różnią się od tych, które znane są w Europie to niejednokrotnie niebezpieczne wyzwanie, bowiem podróżnicy często muszą skonfrontować się nie tylko z dziką przyrodą, ale i zupełnie odmienną mentalnością.

Niewątpliwie egzotycznymi kierunkami, które zarazem cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów, są takie miejsca jak Tajlandia, Tybet, Botswana, Suazi, czy Korea Południowa. Każde z nich zachwyca niecodzienną atmosferą i unikalnym krajobrazem czy to stworzonym przez ludzkie ręce czy też przez samą naturę. Zanim się wyruszy warto jednak pamiętać, by do takiej dalekiej wyprawy odpowiednio się przygotować.

Przede wszystkim należy zapoznać się z poziomem bezpieczeństwa podróżnych w danym kraju, bowiem nawet najbardziej pociągająca wycieczka może okazać się nieprzyjemna czy wręcz niebezpieczna jeśli w danym zakątku świata trwają akurat rozruchy czy też akurat jest sezon mocnych wiatrów lub zagrożenie epidemiologiczne. Oczywiście równie istotne są szczepienia oraz zaopatrzenie się w odpowiednie ubezpieczenia zdrowotne. Warto też zwrócić uwagę na jakość wody.

Specyficzne w wyjazdach w odległe strony świata jest także zmęczenie spowodowane daleką wyprawą. Najmniejsze można odczuć jeżeli przebiegała ona na południe lub północ. Najbardziej dotkliwie zaś można to odczuć, w przypadku, gdy leci się na wschód, bowiem łatwiej jest przyzwyczaić się do dłuższego dnia aniżeli do krótszego. Warto w takiej sytuacji przyjmować melatoninę, by załagodzić objawy zmęczenia podróżą i zmiany czasu. Jadąc na zachód najlepiej nie spać w czasie podróży i kilka dni wcześniej kłaść się później, na wschód natomiast spróbować niejako wyspać się na zapas i koniecznie zdrzemnąć się w czasie lotu.

W wyjazdach do dalekich i obcych krajów charakterystyczne jest to, że kultura danych państw najczęściej zupełnie odbiega od europejskich zwyczajów, dlatego też najrozsądniej jest przed wyjazdem zapoznać się z tradycjami i obyczajami, które można zastać na miejscu, a także być otwartym na nowe.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Joomla SEF URLs by Artio