Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Egzotyczne wakacje - Indie

Lecimy samodzielnie... co dalej?

Gdy już mamy za sobą najtrudniejszą rzecz czyli decyzję, że egzotyczny urlop organizujemy samodzielnie kolejne kroki nasuwają się same.

 

Bilet lotniczy

Zaczynamy oczywiście od poszukiwania taniego biletu lotniczego. Najprościej możemy to zrobić zaczynając swoje poszukiwania w Internecie. Istnieje wiele portali turystycznych, w tym i takie prowadzone przez pasjonatów, którzy wyszukują możliwie najtańsze połączenia lotnicze, z których warto skorzystać. Przy tego rodzaju zakupach biletów zawsze bardzo duże znaczenie ma czas. Jeśli już uda nam się znaleźć odpowiednio tanią czy interesującą nas ofertę to decyzję o zakupie biletów należy podejmować szybko. Ceny potrafią się zmienić w ciągu godziny, więc nie warto wtedy zwlekać z zakupem biletu wakacje na tydzień lub dwa. Może się wtedy okazać, że nasze poszukiwania będziemy musieli rozpocząć na nowo. Gdzie wtedy szukać ofert lotów?

Jednym z popularniejszych portali jest www.fly4free.pl, można też spróbować szczęścia na stronie np.  www.superlot.pl

Jest to jeden ze sposobów, ale możemy też samodzielnie przejrzeć strony internetowe poszczególnych linii lotniczych i samemu spróbować zestawić połączenia w egzotycznym kierunku, który nas interesuje.

Trzeba też pamiętać jeszcze o jednej rzeczy. Jeśli w czasie poszukiwań okaże się, że lot do wybranej przez nas miejscowości jest znacząco droższy niż do portu lotniczego położonego w innym mieście to warto sprawdzić koszt lokalnego połączenia lotniczego czy autobusowego i mimo wszystko dokonać takiej rezerwacji. Może to owszem wydłużyć całościowy czas podróży, ale nie bez znaczenia będzie w całej tej kombinacji cena.

Tanie loty

Pierwszy etap czyli bilet mamy za sobą. Co dalej? Oczywiście nocleg.

Nocleg

I tu również otwiera się przed nami szereg możliwości. Najprostszym a zarazem w wielu przypadkach najdroższym, przy czym jeśli ktoś ceni wygodę to jednak najlepszym rozwiązaniem będzie hotel. I tutaj sprawa jest stosunkowa łatwa. Najprościej i najszybciej można znaleźć hotel korzystając z wyszukiwarki hoteli typu www.trivago.pl czy www.tripadvisor.com. Jest to rozwiązanie o tyle dobre, ze dzięki takiemu portalowi możemy wyszukać hotel w interesującym nas miejscu docelowym, dokonać za jego pośrednictwem rezerwacji i co nie jest bez znaczenia - zanim zdecydujemy się na ten konkretny z nich, mamy możliwość przejrzenia opinii innych użytkowników na temat danego obiektu.

Jednak hotele to zazwyczaj rozwiązanie dla turystów, którzy dysponują trochę zasobniejszym portfelem. Jeśli jednak zależy nam na tańszym rozwiązaniu to warto skupić się na hostelach. Ich wyszukiwanie jest równie łatwe co hoteli, bo również istnieje szereg wyszukiwarek, z których pomocy możemy skorzystać. Są to www.hostelworld.com, www.hostels.comwww.hostele.pl i wiele innych.

Portale te oferują możliwość wyszukania odpowiedniego dla nas hostelu, można poczytać opinie o nim, a także dokonać rezerwacji. Jeśli chodzi o hostele to tutaj możemy znaleźć obiekty o różnym standardzie, co jest dość charakterystyczne dla egzotycznych destynacji. Począwszy od tanich, które poza łóżkiem i łazienką nie oferują niczego więcej, po takie hostele, w których będzie sejf, śniadanie w cenie czy całodobowa recepcja. Wszystko to jak zawsze zależy od ceny. Możemy też poszukać ofert hosteli samodzielnie, bezpośrednio na ich stronach internetowych.

W taki sam sposób możemy wyszukać sobie kwatery prywatne, pensjonaty czy pola namiotowe lub kempingowe. Nieocenionym źródłem informacji są równe fora, grupy dyskusyjne, ogłoszenia na Facebook'u. Owszem, taki sposób poszukiwania miejsc noclegowych w egzotycznym kraju zajmie trochę więcej czasu i wymaga dużo większego od nas wysiłku, ale też i efekt końcowy może być bardzo ciekawy, zwłaszcza cenowo.

Oprócz pobytu w hotelu czy hostelu warto też rozważyć wyjazd - zwłaszcza jeśli wybieramy się z cała rodziną - na kemping. Obecne pola kempingowe oferują w szerokim przedziale cenowych bardzo dobre warunki. Przy planowaniu noclegów na kempingu musimy z pewnością brać pod uwagę pogodę. Egzotyczne kraje znane są z dość skrajnej pogody, więc jeśli zamiast upalnego słońca pogoda będzie deszczowa i chłodna to takie rozwiązanie nie będzie zbyt dobrym pomysłem i może nam zepsuć długo wyczekiwany urlop.

Nocleg w egzotycznym kraju

Mamy już zakupiony bilet i zarezerwowany hotel, teraz przed nami kolejne przygotowania.

Szczepienia

Kolejną niezwykle ważną rzeczą, o której musimy pamiętać przed wyjazdem w egzotyczne miejsca, są szczepienia. W zależności od kraju, do którego planujemy podróż obowiązuje inny zestaw szczepień obowiązkowych, ale jest też szereg ubezpieczeń zalecanych, których wykonanie też warto rozważyć. Na taki wyjazd w egzotycznym kierunku na pewno musimy zabrać ze sobą dobrze wyposażoną apteczkę, w której znajdą się nie tylko podstawowe lekarstwa, ale też antybiotyki, środki antyseptyczne, bandaże, plastry. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na biegunkę, na zatrucia, a także podstawowe leki przeciwuczuleniowe.

Jeśli chorujemy przewlekle to koniecznością przed wyjazdem będzie wizyta u naszego lekarza prowadzącego, aby nas zbadał oraz przepisał niezbędną na wyjazd ilość lekarstw. Trzeba o tym pamiętać, bo na miejscu brak dostępu do lekarstw może okazać się poważnym problemem.

Jak już jesteśmy przy apteczce to nie wolno zapomnieć również o polisie ubezpieczeniowej i zdrowotnej. W wielu wypadkach może się przydać, a w razie choroby będziemy mieli zabezpieczenie lub zwrot kosztów leczenia.

Pakowanie

Mamy już bilet, załatwiony nocleg, niezbędne szczepienia i leki, więc teraz musimy dobrze pomyśleć i spakować odpowiednie ubrania i obuwie. Koniecznie trzeba przed wyjazdem sprawdzić prognozę pogody oraz warunki panujące w danym regionie, bo od tego zależy co będziemy musieli ze sobą zabrać.

Najlepiej pakować się według sporządzonej wcześniej listy. I tak, na taki egzotyczny wyjazd powinniśmy zabrać:  kurtkę przeciwdeszczową, ciepłą bluzę, bieliznę, bawełniane koszulki z krótkim rękawem koszulki na ramiączkach, długie spodnie, szorty, spódnice, sukienki, kostium kąpielowy. Z butów: sandały, klapki, a jeśli planujemy dłuższe spacery czy wędrówki to wygodne buty do chodzenia.

Jeśli dobrze przygotujemy się do pakowania, nasza podróż może być łatwiejsza i przyjemniejsza. W zasadzie są dwie opcje: możemy wziąć wszystko co może nam się na wszelki wypadek przydać, bądź jak prawdziwy backpacker zabrać ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy, które zmieszczą się w jednym plecaku. Backpacking jest formą turystyki uprawianą raczej przez młodych ludzi, aczkolwiek pozwala zaoszczędzić bardzo wiele pieniędzy, czasu i niezbędnych sił przy podróżowaniu - to idealny sposób na tanie egzotyczne wakacje.

Pakowanie na wakacje

Zapisz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Joomla SEF URLs by Artio