Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Seszele – egzotyczne wczasy na rajskich wyspach

Bajkowe Seszele przyciąga turystów spragnionych wypoczynku wśród malowniczych, zapierających dech w piersiach widoków. Słońce, długie plaże o białym miękkim piasku oraz krystalicznie czysta woda Oceanu Indyjskiego sprawiają, iż błogi urlop na Seszelach dostarczy chwili spokoju i pozwoli oderwać się od codzienności.

Magiczne Seszele to państwo składające się ze 115 wysepek położonych ok. 1600 km na północny wschód od Madagaskaru, w zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Archipelag składa się z 41 Wysp Wewnętrznych uformowanych w większości ze skał wulkanicznych oraz z 74 wysepek koralowych, niezamieszkanych, nazywanych Wyspami Zewnętrznymi. Najlepszym okresem na plażowanie są miesiące od końca kwietnia do końca czerwca oraz od połowy września do połowy listopada. Temperatura waha się tutaj w granicach od 24 do 32 stopni Celsjusza, a gorący tropikalny klimat zapewnia udaną pogodę.

Przed podróżą na Seszele warto wykonać zalecane szczepienia ochronne np. przeciwko błonicy, tężcowi, odrze, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu oraz wściekliźnie. Podczas pobytu na wyspach warto również pamiętać o unikaniu kontaktu z dzikimi, niebezpiecznymi zwierzętami, przestrzeganiu zasad higieny oraz picu wody jedynie z butelki.

Urlop na wyspie Mahé

Planując urlop na Szeszelach warto wybrać się na wyspę Mahé (największą w archipelagu), która stanowi raj dla miłośników przyrody. Można tutaj spotkać chronione gatunki zwierząt i roślin, a m.in.: słynne „drzewa meduzy”, których korzenie wrastają nawet do kilkunastu km w głąb ziemi czy gigantycznych rozmiarów żółwie morskie. Na całych Seszelach występują także gatunki endemiczne jak np. śpiewająca sroka czy czarna papuga. Symbolem wysp jest zaś coco-de-mer, czyli ogromny kokos, który może osiągnąć wagę nawet do 20 kg. Orzech nazywany jest często „owocem miłości”, gdyż po rozłupaniu przypomina kształtem kobiece pośladki. Jego rysunek znajduje się nawet w godle Seszeli. Wyspa Mahé jest największą spośród archipelagu. Osoby wrażliwe na piękno otaczającej natury powinny również udać się na plantację cynamonu oraz wanilii. Na wyspie, podobnie jak na całym archipelagu, nie ma zabytków jednak na uwagę zasługują urocze kolonialne dworki. Planując podróż na Seszele warto także rozważyć odwiedzenie wyspy Praslin, na której znajduje się Park Narodowy i rezerwat Valée De Mai, gdzie rosną słynne palmy coco-de-mer oraz występują okazałe żółwie (niektóre z nich wykluły się jeszcze w XIX w.).

Seszele – egzotyczna podróż marzeń

Seszele to doskonały kierunek na wyjazd dla osób, które pragną spędzić chwile błogiego relaksu w samym sercu raju. Dzika przyroda, bajkowy krajobraz oraz przyjemny klimat zapewnią udany wypoczynek.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Joomla SEF URLs by Artio