Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Panama

Niezapomniane wakacje w Panamie

Panama to niewielkie państwo w Ameryce Środkowej, które jest chętnie odwiedzane przez Europejczyków, pragnących spędzić wakacje w wyjątkowym, egzotycznym kraju. Również Polacy coraz częściej się tam wybierają, wycieczki do Panamy stały się bowiem bardziej dostępne. Jakich atrakcji nie powinien przegapić podróżny, który zawitał do tego miejsca?

Panama - podróż, zwiedzanie

Polacy pragnący odpocząć od mroźnej zimy, powinni poważnie wziąć pod uwagę wyjazd do Panamy. Najlepsze warunki pogodowe spotkamy w tym kraju właśnie w styczniu, lutym czy marcu, kiedy to w rejonie Karaibów ma miejsce kalendarzowe lato. Standardowy, dwutygodniowy turnus w biurze podróży będzie nas kosztował około 5000 złotych, można jednak wypatrywać promocji last minute. Przeważnie agencje turystyczne oferują klientom bezpośrednie przeloty z Warszawy, taka podróż trwa ok. 12 godzin.

Miasto Panama mieści się bezpośrednio nad morzem, jednak większość biur podróży oferuje noclegi w mniejszych kurortach. Mimo to warto wybrać się na wycieczkę do stolicy - Panamy, znajdziemy tutaj bowiem sporo atrakcji. Starówka miasta oczaruje nas pięknymi budowlami, jedną z nich jest katedra, będące mieszanką nurtu renesansowego z barokowym. W tej części miasta zobaczymy również kamienice w stylu plateresco, charakterystycznego dla architektury hiszpańskiej, z niezwykle urozmaiconą ornamentyką. Nie można przegapić także dzielnicy Caso Viejo, w której spotkamy najlepsze egzemplarze sztuki kolonialnej.

Miasto Panama

Panama - spotkanie z dawną kulturą

W ramach fakultatywnej wycieczki można wybrać się również na spotkanie z dawną kulturą Ameryki Łacińskiej. Godzinę drogi od stolicy znajdziemy wioskę, w której żyje lud Embera, w miejscu tym zatrzymał się czas. Indianie nadal żyją bez nowoczesnych technologii, chętnie goszczą u siebie turystów. Zobaczymy tam, jak wyglądają ich codzienne obowiązki, spróbujemy smakowitych potraw podanych w stożku z liści, a nasze ciało pokryją malunki wykonane zmywalnym, naturalnym tuszem. Wioska mieści się z dala od cywilizacji, w środku lasu, niedaleko znajduje się wodospad, w którym można się wykąpać.

Zapisz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Joomla SEF URLs by Artio