Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Egzotyczne wakacje - Birma

Organizacja wyjazdu, czyli ,,co i jak?"

 

Kiedy już zdecydujemy, że tym razem urlop spędzimy w jakimś egzotycznym kraju to następne pytanie jakie należy sobie zadać to czy jedziemy z biurem podróży, na wycieczkę w pełni zorganizowaną i zaplanowaną, czy może warto poszukać jakiejś alternatywy na własną rękę. I pytanie zasadnicze, który wariant będzie lepszy?

Utarło się przekonanie, że podróż zorganizowana na własną rękę jest znacznie tańsza niż ta wykupiona w biurze podróży. I wiele w tym prawdy, bo lwią część kosztów wyjazdów pochłaniają bilety samolotowe. Jeśli zaplanujemy swoją egzotyczną wyprawę z odpowiednim czasowym wyprzedzeniem możemy kupić bilety lotnicze po bardzo korzystnych cenach. Wystarczy zapisać się na jeden z portali prowadzonych przez ludzi zajmujących się wyszukiwaniem tanich połączeń, a dzięki temu będziemy otrzymywać newsletter z atrakcyjnymi cenowo ofertami. W podobny sposób możemy wyszukać noclegi w hotelach, pensjonatach czy na kempingach ulokowanych na terenie naszego celu podróży.

Na pewno trzeba się do takiej egzotycznej podróży dobrze przygotować, a najlepiej zacząć od gruntownego zebrania informacji o kraju przeznaczenia i miastach, które planujemy odwiedzić. Warto przejrzeć różne fora, grupy dyskusyjne, bo na nich można się sporo dowiedzieć nie tylko o zwyczajach panujących w danym miejscu, ale też czy np. zdjęcia hotelu, do którego planujemy się wybrać na wczasy nie odbiegają od rzeczywistości oraz czy obsługa hotelowa jest w stanie spełnić nasze oczekiwania.

Samodzielne organizowanie wakacji w egzotycznym kraju niesie ze sobą wiele niewiadomych, a przez to poziom ryzyka, że jednak nie będziemy finalnie zadowoleni może być dość duży. Od nas samych zależy czy podróż misternie zaplanowana i wyczekana będzie wyprawą życia czy koszmarnym wspomnieniem.

Możemy uniknąć wielu dylematów wybierając się na wakacje w tropiki ze sprawdzonym biurem podróży. Wówczas nasza rola ograniczy się do wyboru miejsca przeznaczenia i opłacenia kosztów wycieczki. Biuro podróży zaplanuje za nas wszystkie szczegóły, wybierze hotel, opłaci koszty pobytu, zapewni ubezpieczenie, a także szereg atrakcji w egzotycznym miejscu, chociażby w postaci wycieczek fakultatywnych.

Minusem wyjazdu z biurem podóży jest z pewnością jego cena, a także brak elastyczności. Wycieczka jest wtedy zaplanowana prawie ,,od a do z", trzeba trzymać się tego co otrzymujemy w pakiecie od biura podróży i nie ma wtedy wiele miejsca na alternatywne warianty spędzania wolnego czasu.

Wyjazd w egzotyczne kraje

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Joomla SEF URLs by Artio