Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Mauritius to niezwykła historia rajskiej wyspy

 

Każdy z nas pragnie zaznać wymarzonego odpoczynku, pośród szumiących fal oceanu i zapachu egzotycznych owoców.  Wszelaki z wymienionych przymiotów staje się rzeczywistością na bajecznej wyspie Mauritius, która od zawsze kusi swoją orientalnością, a także bogatą florą i fauną.

 

Egzotyczna wyspa Mauritius położona jest na Oceanie Indyjskim, gdzie znajdują się przepiękne krajobrazy, które przypominają dosłownie „wycięte” fotografie z kartek pocztowych. To wyspiarskie państwo charakteryzuje się tropikalnym klimatem. Pełna słonecznych promieni wyspa rozpromieni nawet najbardziej zagorzałych przeciwników podróży.

 

Mauritius - rozrywki, zwiedzanie

 

Mauritius oferuje wiele rozrywek wodnych. Turkusowo-niebieska woda wręcz kusi turystów, by zanurzyli się w oceanicznych głębinach. Wszyscy z Państwa, którzy lubią nurkowanie, z pewnością przeżyją wiele niezapomnianych przygód. Oceaniczna flora i fauna to bogactwo egzotycznych gatunków zwierząt i roślin. Nie brak w niej wielobarwnych raf koralowych, żółwi morskich, czy zaprzyjaźnionych delfinów. Zwolennikom opalania, polecamy wylegiwanie się na piaszczystych plażach wyspy. Skrzypiący pod stopami, biały piasek zadowoli nawet najbardziej wyrafinowanych plażowiczów.

 

Miłośnikom poszerzania swojej wiedzy, polecamy zapoznanie się z bogatą historią naturalną wyspy. Mauritius prezentuje szeroką panoramę górską, jak też bogate w endemiczne zwierzęta lasy tropikalne. Każdy turysta, który pragnie zgłębić historię wyspy, powinien przygotować się na szereg atrakcji historycznych. Wyspa Mauritius posiada sześciuset letnią tradycję. Położona nieopodal Madagaskaru, zmagała się z wieloma najazdami, a następnie kolonizacją. Lata przynależności sprawiły, iż architektura wyspy prezentuje pełną paletę kulturową. Umieszczone na wyspie zamki tworzone były za panowania różnych dynastii, a przede wszystkim różnego pochodzenia kulturowego władców. Taka specyfika etniczna jest gratką dla miłośników wielokulturowości, a także badania poprzednich epok.

 

Tradycyjna kultura mieszkańców Mauritiusu

Warto wspomnieć, iż skomplikowana historia wyspy odbiła piętno na tamtejszej ludności – do dziś Mauritius zamieszkują ludzie różnego pochodzenia kulturowego, a ponadto posługują się rodzimymi językami. Z tego względu na wyspie można spotkać się z wieloma tradycjami, a ponadto możliwe jest zaznajomienie się z różnego typu słownictwem. Do najczęściej używanych języków należą: język francuski, język chiński, język hinduski i język kreolski. Jest to niezwykle interesujące zjawisko, zwłaszcza, iż językiem urzędowym jest powszechnie stosowany język angielski.

Podsumowując zróżnicowane aspekty wyspy, można śmiało powiedzieć, iż każdy z przyjezdnych na Mauritius, znajdzie coś dostosowanego do indywidualnych preferencji.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Joomla SEF URLs by Artio